Jaki rodzaj pieczątki wybrać?

Warto przeczytać poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, który rodzaj pieczątki wybrać.

Standardowe/tradycyjne pieczątki

Takie pieczątki gumowe mogą być wykonane w niemal każdym rozmiarze lub kształcie. Mogą być używane z wieloma typami i kolorami atramentu do oznaczania niemal każdej powierzchni, w tym oczywiście papieru. Można nimi także stemplować drewno, metal, szkło, plastik, gumę, tkaninę, żywność, a nawet ludzi. Są również bardziej wyrozumiałe niż inne pieczątki przy podbijaniu lekko nierównych lub zakrzywionych powierzchni.

Pieczątki samotuszujące

Są świetnym rodzajem pieczątek, ponieważ nie potrzebujemy osobnego wkładu atramentowego. Ten rodzaj pieczątki ma wkładkę atramentową wewnątrz obudowy, która styka się z dyszą, gdy jest w spoczynku, więc wszystko co musimy zrobić, to nacisnąć w dół, aby wyraźnie stemplowała za każdym razem. Nie potrzebują oddzielnego wkładu atramentowego, a atramentowa kostka jest całkowicie zamknięta, są bardzo czyste w użyciu i przechowywaniu. Pieczątki Poznań mają wytrzymałą, plastikową obudowę, która zapewnia doskonałą stabilność podczas użytkowania, zapewniając wyraźne podbijanie za każdym razem.

Automatyczne pieczątki

Są przeznaczone głównie do ciężkich zastosowań przez cały dzień, codziennie. Mają stalową, wewnętrzną ramę, zapewniającą wytrzymałość. Dlatego można je stosować całe lata, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Występują w różnych rozmiarach. Są również dostępne w różnych konfiguracjach zmiennych dat i liczb. Ze względu jednak na ich charakter są droższe niż standardowe pieczątki.

Pieczątki ze zmieniającą datą i liczbami

Mają zmienną datę, liczbę lub inne symbole. Są dostępne z dodatkowym tekstem lub grafiką. Data lub numer znajdują się zwykle w centrum, ale mogą być skonfigurowane specjalnie za dodatkową opłatą.

Pieczątki typomatyczne

Pieczątki typomatyczne umożliwiają indywidualne ustawienie, a następnie jego zmianę. Są dostarczane z jednym lub kilkoma zestawami gumowych liter, cyfr i symboli. Są dostępne jako automatyczne lub z regulowanymi datami.